Forandringseksperter

 

HUMAN UNIVERZ er en international frontløber i forandringsledelse og lederskab. Vi anvender effektive og holistiske metoder. Vi styrker menneskers potentiale og skaber forretningsmæssig succes.

 

 

vores vision

Vi er din organisations foretrukne partner i forandringsledelse på individ-, program-/projekt- og organisatorisk niveau.

 

værdien vi gir'

Vi skaber de nødvendige adfærdsændringer, som understøtter forretningsmæssige succeser, ved at:

• sikre konkrete forandringers forretningsmæssige mål/effekt opnås

• gøre din organisation forandringsparat og dermed få en konkurrencemæssig fordel

• klæde dine ledere og medarbejdere på til effektivt at arbejde med forandringer

 

vores tilgang

• Vi udfordrer, hvordan vores kunder ser på og håndterer forandring

• Vi skaber bevidst og excellent forandringsadfærd hos vores kunder

• Vi sætter forandringsledelse på dagsorden

• Vi har en struktureret og holistisk tilgang til forandringer baseret på Best Practice

 

Vores ydelser

Vi opbygger, træner og styrker forandringsmusklen på alle niveauer i organisationen:

  • Vi leverer mentorer og resurser til forandringsprojekter

  • Vi inspirerer og faciliterer gennem hele forandringsprocessen

  • Vi gennemfører træning og kompetenceudvikling

  • Vi designer og implementerer virksomhedsspecifikke værktøjer

Sofie Halkjær

Grundlægger & Partner
+45 30 11 63 23
sofie@humanuniverz.com
LinkedIn

Lars Christian Hansen

Senior Management Consultant
+45 51 39 60 69
lars@humanuniverz.com
LinkedIn

Mikkel Sørensen

HR & Digitaliseringskonsulent
+45 22 63 23 32
mikkel@humanuniverz.com
LinkedIn

Liselotte Søndergaard

Partner
+45 51 78 63 23
liselotte@humanuniverz.com
LinkedIn

Christian Mikkelsen

Management Consultant
+45 27 51 07 78
christian@humanuniverz.com
LinkedIn

Michala Nathan

Kommunikationsmedarbejder
michala@humanuniverz.com
LinkedIn

Louise Neel Høyer

Partner
+45 22 55 23 32
louiseh@humanuniverz.com
LinkedIn

Rikke Dandanell

Customer Relations Manager
+45 25 32 63 23
rikked@humanuniverz.com
LinkedIn

Lea Pelvig

Studentermedhjælper
lea@humanuniverz.com
LinkedIn

Bliv freelancer hos human univerz

HUMAN UNIVERZ har samlet en række af landets dygtigste forandringsledere i vores freelance-netværk. Det er det netværk, som sikrer at vi altid kan møde vores kunders behov - uanset om der er tale om en større eller mindre forandring.

Ledige stillinger

Vi er hele tiden på udkig efter dygtige forandringskonsulenter, som vil være en fast del af Team HUMAN UNIVERZ. Er det dig, så læs mere her.